Projekt logo

Dla naszego klienta specjalizującego się obrotem zbożem przygotowaliśmy projekt logo, który swą prostotą i minimalistycznym charakterem wskazuje na branże, w której się porusza.
Kłos kojarzy się z bogactwem, dostatkiem, zyskiem oraz odradzaniem się życia. Kłos to również symbol ciągłości istnienia we wszystkich cyklach natury. Zostawiano je w grobowcach, by zmarły miał co jeść podczas wędrówki w zaświaty. Albo też, by mógł się odrodzić w przyszłym życiu. Chrześcijanie przejęli tę symbolikę – ziarna zbóż stały się symbolem wieczności i Eucharystii.
Znak podpisuje zaproponowane przez nas hasło reklamowe: ZE ZŁOTYCH ZBÓŻ. 
Podkreśla wysoką jakość oferowanych przez naszego klienta produktów oraz staje się pewną metaforą. Potęga wielu starożytnych państw opierała się na zasobach ziarna, przeznaczonych na handel i stanowiących rezerwę żywnościową dla własnych obywateli. Gromadzono je w różnego rodzaju spichlerzach. Były one obiektem szczególnych ataków podczas wojen, a kradzież ziarna w czasach pokoju karano zawsze śmiercią. Handel zbożem należał do jednego z najbardziej dochodowych przedsięwzięć, był źródłem bogactwa i nierzadko decydował o potędze państwa.
Utworzono: 07.2017
Grygier - logo Grygier - logo

Strona www

Wdrożenie na WORDPRESS
Utworzono: 01.2018
Zobacz projekt
Grygier